13:40 - V souvislosti s omezením provozu v bysterské modlitebně dochází ke změně v pořádání některých akcí a aktivit: úterní biblická hodina pokračuje bez omezení v rohovém sálku; POZOR - plánovaná ekumenická bohoslužba se prozatím termínově přesouvá na jindy, datum určíme podle možností; zkoušky smíšeného sboru se přesouvají do Domečku v Dobrušce; veškeré domluvené pobyty se až do odvolání žel ruší; nedělní bohoslužby se prozatím celý leden budou konat společně s dobrušskou stanicí v Kině70 v Dobrušce. Tato opatření se mohou změnit v závislosti na aktuální situaci.

13:10 - Na naši výzvu o poskytnutí vysoušečů jsme dostali několik typů, za které moc děkujeme. Dnes se ozval Martin Vlasák z JB Rychnov s nabídkou zapůjčení vysoušečů z Liberce, což jsme s vděčností přijali. Jelikož registrujeme zprávy o hrozících záplavách v zemi, pokusíme se modlitebnu vysušit co nejdříve, abychom zařízení zbytečně neblokovali.

12:00 - Od chvíle, kdy jsme zveřejnili informaci o nastalé situaci v Bystrém, průběžně přichází množství povzbuzujících mailů i telefonátů z mnoha sborů i jednotlivců z CB, z nejbližší ekumény, ale i od našich přátel ze zahraničí. Velkou starost i snahu pomoci vyjadřují zejména bývalí bysterští kazatelé. Před chvílí nám napsal kazatel Lars Kallfors ze Švédska, který Bystré navštívil s početnou skupinou svých oveček, a přislíbil projednání případné pomoci ve svém sboru. Podobných povzbuzujích vzkazů je opravdu mnoho, což v dané chvíli přináší obrovskou vzpruhu, až dojetí z tohoto projevu bratrské náklonnosti. Biblickými slovy by se to dalo vyjádřit i tak, že jsme jako sbor právě očitými svědky pravé podoby Kristovy církve - krásné jako nevěsta, která je připravená pro svého ženicha.

Zprávy z Elady

Webkamera

Kontakt

Církev bratrská v Bystrém
Bystré 82
Dobruška 518 01 
IČ: 60884029
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.elada.cz

kazatel Církve bratrské v Bystrém:
Tomáš Cvejn

tel.: 494 665 534, 604 225 879

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

ředitel ZŠ a MŠ Trivium Plus: 
Mgr. Jan Grulich
tel.: 733 130 749

e-mail: reditel @ trivium.cz
www.trivium.cz 


číslo bankovního účtu / bank account

 

1243370369/0800