17:45 Přivolaný statik po poměrně důkladné prohlídce stropu, legendárního trámu a střešních trámů konstatoval, že tato konkrétní nehoda s vodou se statikou stropu, resp. budovy neudělala nic zásadního, ale je nezbytné, aby byl strop důkladně vysušen včetně odstranění svrchní krytiny stropu a mezitrámové výplně. Jinak téměř jistě hrozí hniloba a především dřevomorka. 

Konstrukce stropu a střechy ovšem zcela nevyhovuje novým stavebním normám, což znamená, že v případě rozsáhlejší rekonstrukce budovy bychom museli celý strop a střechu radikálně vyztužit, resp. postavit znovu. 

Budeme-li tedy chtít v bysterské modlitebně mít i nadále hlavní a důstojné centrum sboru, nevyhneme se větší investici. V případě, že např. centrum sboru přesuneme do Dobrušky (ne nutně se stavbou nové budovy), budeme si nejspíš moci dovolit rekonstrukci menšího rozsahu.

13:00 - Ve stejný den, kdy v modlitebně praskla voda, se v Dobrušce konal třetí den Legoprojektu. Jen tu sobotu přišlo asi 70 dětí a na závěrečné otevření městečka mnoho rodičů a slavnostní řeč měl i pan starosta Bc. Petr Tojnar. Fotografie a videofilm z celé akce najdete na stránce klubu Žárovka - www.klubzarovka.cz (resp. www.klubzarovka.cz/legoprojekt )

Zprávy z Elady

Webkamera

Kontakt

Církev bratrská v Bystrém
Bystré 82
Dobruška 518 01 
IČ: 60884029
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.elada.cz

kazatel Církve bratrské v Bystrém:
Tomáš Cvejn

tel.: 494 665 534, 604 225 879

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

ředitel ZŠ a MŠ Trivium Plus: 
Mgr. Jan Grulich
tel.: 733 130 749

e-mail: reditel @ trivium.cz
www.trivium.cz 


číslo bankovního účtu / bank account

 

1243370369/0800